KDO JSEM JÁ

ŽENA, která aktivně podporuje další ženy ve svobodné volbě.

Jmenuji se Gabriela Švadlenková, a nikdy ve svém životě jsem nebyla tak hrdá na to, že jsem žena jako po překročení prahu čtyřicítky.

Mám dvě úžasné dcery a báječného manžela, který mě s rodinou podporuje v tom, co dělám. Bydlíme v domečku v Havlíčkově Brodě, ve městě, kde jsem se i narodila. 

Tady působím jako lektorka předporodní přípravy, Hypnoporodu a poporodní přípravy. Jsem fascinovaná úžasným procesem porodu a vším, co k tomu patří. I proto se má cesta začala ubírat směrem k péči o těhotné, rodící ženy a ženy po porodu. S radostí říkám ženám, že porod může být nejnádhernější zážitek (sama jsem oba porody takové měla) a ukazuji jim možnosti vedoucí ke svobodné cestě. Vnímám, že je v naší společnosti velmi podceňován význam těchto krásných životních etap v životě ženy a celé rodiny. Ženám je upírána možnost vybrat si z vícero možností, tak jak to funguje v jiných zemích Evropy, i právě proto mi věnovat se této "práci", dává velký smysl.

Přeji si pro všechny ženy, aby se naše děti rodily do láskyplného a harmonického prostředí s respektem vůči přáním ženy. I proto jsem se rozhodla doprovázet páry do porodnice (nejen), kde se takové způsoby teprve učí a není vždy jednoduché dosáhnout přirozeného přístupu k porodu. Zkrátka jsem certifikovaná dula, působím v kraji Vysočina a velmi vás ráda podpoří během těhotenství a jedinečného zážitku porodu.

Věnuji se i oblasti podpory kojení, opečovávám ženy s úžasným nástrojem - šátkem rebozo a jsem průvodkyní relaxačními večery Jemného Zrození. 

Porodem to vše začíná - tj. čím dál častěji se na mě obracejí ženy po porodu, ať už ohledně kojení, péče o miminko či péče po porodu. Proto se také věnuji poporodní přípravě, péči po porodu a péči o miminka.

Svou pozornost také upírám na péči o ženy po císařském řezu či před pokusem porodit přirozeně po předchozím císařském řezu. Vnímám toto téma jako téma velmi posunuté do pozadí s nedostatečnou péčí a informovaností. Přitom je to oblast, které je nutné věnovat velkou pozornost a ukázat ženám, jak s tímto zážitkem pracovat a jak pečovat o své tělo. Sama jsem císařovna a mám za sebou i nádherný VBAC.

Také jsem nápomocna při zpracování placenty a věnuji se přechodovým ženským rituálům (nejčastěji Menarché, předporodní rituál, rituál zavírání kostí a rituál při menopauze).

Jednoduše řečeno, mám v hlavě spoustu dalších plánů týkajících se péče o těhotné ženy a ženy po porodu, protože na tom, jak se rodí naše děti a jaké zážitky z toho ženy a rodiny mají, zkrátka velmi záleží.